fbpx

Lokalita

Almandine Apartments

Rytířská 409/8, 110 00 Praha 1, Česká Republika

Call Us

+420 774 383 423 / +420 608 066 014

Message Us

+420 608 066 014

Almandine Boutique Apartments

Almandine Boutique Apartments se nachází v historickém centru Prahy necelé 2 minuty pěší chůze od Václavského náměstí a nedaleko od Staroměstského náměstí a Karlova mostu. Supermarket Tesco je vzdálen 5 minutu chůze od hotelu. V minimální vzdálenosti jsou k dispozici bary a restaurace.

Jak nás najdete

Z letiště:

Almandine Apartments se nachází 13 km od mezinárodního letiště v Praze. Využijte veřejnou dopravu (cena jízdenky 32 Kč) - autobusem č. 119 z letiště na poslední zastávku „Nadrazi Veleslavin“ a poté metrem „A“ do stanice MUSTEK (exit - ulice Na Prikope), pak pár minut chůze do ulice Rytirska.

Z hlavního vlakového nádraží:

Můžete jít do hotelu pěšky (asi 15 minut) nebo jet tramvají číslo 9. Vystoupíte na zastávce „Národní“ a poté pěšky pár minut do ulice „Rytířská“.

Zajímavá místa k návštěvě v blízkosti hotelu

Václavské náměstí je jedním z hlavních náměstí a centrem obchodních a kulturních komunit na Novém Městě v Praze. Tam se odehrálo mnoho historických událostí a je to tradiční prostředí pro demonstrace, oslavy a další veřejné akce.

Památník sv. Václava na Václavském náměstí je pravděpodobně nejslavnější sochou v centru města.

Staroměstské náměstí je velmi známé místo v centru Starého Města. Pražský orloj nebo Praha Orloj jsou středověké hodiny. Hodiny byly poprvé nainstalovány v roce 1410, což z nich činí třetí nejstarší astronomické hodiny na světě a nejstarší hodiny, které stále fungují.

Karlův most je historický most, který protíná řeku Vltavu v Praze. Jeho stavba byla zahájena v roce 1357 pod záštitou krále Karla IV. A skončila na začátku 15. století. Karlův most byl nejdůležitějším spojením mezi Pražským hradem a Starým Městem.
Most je vyzdoben souvislou alejí 30 soch, z nichž většina je v barokním stylu, původně postavená kolem roku 1700, nyní však všechny nahrazeny replikami.

Pražská židovská čtvrť je jedním z nejpůsobivějších míst v Praze. Josefov, jak se oficiálně jmenuje, je díky své komplikované historii zároveň krásný a hněvivý. To bylo největší židovské ghetto v Evropě a jeho starý židovský hřbitov je nejpozoruhodnější svého druhu na kontinentu.

Státní opera Praha patří k nejvýznamnějším koncertním sálům v Evropě. Přední evropská opera se nachází v kouzelné novorenesanční budově s bohatě zdobeným interiérem. Svým prostorným hledištěm a novorokokovou výzdobou je jednou z nejkrásnějších divadelních budov v Evropě. Státní opera je součástí Národního divadla a je dějištěm opery a baletu.

Pražské národní divadlo je jedním z nejznámějších divadel v Evropě.
Národní divadlo patří k nejvýznamnějším českým kulturním institucím s bohatou uměleckou tradicí, která pomohla uchovat a rozvíjet nejdůležitější rysy národa - český jazyk a smysl pro český hudební a dramatický způsob myšlení.

Obecní dům je jednou z nejznámějších secesních budov s prvky nové renesance, která se nachází na „Náměstí Republiky“. Budova se používá hlavně pro reprezentační účely a koncerty.

Pošlete nám zprávu!

Neváhejte a pošlete nám jakékoli dotazy. Vždy jim rádi odpovíme.